Tipy na výlety a turistiku v Beskydech


Kam do přírody a za památkami v Beskydech

V Beskydech a na Valašskue je mnoho malebných mist, které při Vašem ubytování v Beskydech, můžete navštívit autem, na kole i jako pěší turisté.

Přímo v obci Zašová nebo blízkém okoli můžete navštívit níže uvedené lokality a památky.
- Během horkých letních dnů se lze zchladi a nabrat osvěžující pramenitou vodu v areálu Stračka s jeskyňkou a Sochou Panny Marie, která je vzdálena od našeho ubytování 600 metrů.
- Asi 1,5 km je vzdálen valašský pivovar BON, který vaří vynikající nefiltrované pivo (nejlepší je asi kvasnicová 12).
- Každoročně od 1. května do 30. září je v rámci projektu otevřené brány přístupný v sobotu a neděli s průvodcem poutní kostel navštívení Panny Marie.
- Přes Zašovou vede několik turistických tras po kterých můžete navštívit blízké i vzdálenější okolí obce, nebo cyklisté se zde napojí na cykloztezku Bečva .

Zašová mistní část Zašové - Veselá Zašová pohled ze Lhot

Jak už bylo výše zmíněna cykloztezka Bečva, tak po ní se mimo automobilový provoz dostanete na kole nebo kolečkových bruslích ze Zašové kde můžete být ubytovaní až na Horní Bečvu, nebo do Valašského Meziříčí a pak dál podél Bečvy až na Vsetín a do Velkých Karlovic, případně z Valašského Meziříčí až například na hrad Helfštýn. Trasy jsou z mírným převýšením, které zvládnou i méně trénovaní cyklisté a vedou malebnými zalesněnými zakoutími podél řeky Bečvy.

Navštivte některá místa a kulturní památky při pobytu v Beskydech

Turisté, kteří jsou u nás ubytovaní mají nepřeberné množství možností, které pamětihodnosti nebo místa se rozhodnou v Beskydech navštívit. Níže jsou uvedeny jen ty, které naši hosté navštěvují nejraději a dny, ve kterých je návštěva dané lokality nejvýhodnější.
Sobota - neděle.
- Valašské můzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm, kde bývájí kulturní programy nejčastěji během víkendů.
- Cyklistický výlet valašským cyklobusem, který méně zdatné cyklisty vyveze na Pustevny nebo na Bumbálku, kde mohou na kole po hřebenech Beskyd pokračovat na Radhošť nebo nádhernou hřebenovkou z Bumbálky na Soláň.
- Návštěva malebného městečka Štramberk spojenou s prohlídkou blízkého můzea automobilů Tatra v Kopřivnici.

hory hory hory

Pondělí - pátek (v pondělí jsou muzea zavřená).
Mezi památky, které stojí za to v Beskydec a na Valašsku navštivit určitě patří.
- Dřevěný kostelík a Karlovské můzeum ve Velkých Karlovicích
- Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí.
- Zříceniny hradů Hukvaldy a Helfštýn
- Pustevny a Radhošť (možno i jako pčší turistika z Rožnova pod Radhoštěm, kde si můžete nechat auto, nebo cykloturistika pro zdatnější cyklisty přímo z Vašeho ubytování v Zašové).
- Svatý Hostýn

Kde si můžete v Beskydech zajít pěšky nebo na kole a zhlédnout nádherná panoramata.
- Velký Javorník, který je vzdálen jen 15 km od našeho ubytování v Beskydech. Můžete zde jít i pěšky nebo na horském kole. Na Javorníku je horská chata s občerstvením a celoročně volně přístupná nová dřevěná rozhledna z nádhernými výhledy na všechny světové strany.
- Soláň s výhledy na Beskydy a dřevěnými sochami v nadživotní velikosti můžete navštívit při cestě do Karlovského můzea.
- Rozhledny Sůkenická na Horní Bečvě (za pěkného počasí lze vidět i nízké Tatry), rozhledna Miloňová ve Velkých Karlovicích a stylovou Jurkovičovu rozhlednu v Rožnově pod Radhoštěm (komické bylo po jejím postavení, že díky stromům, které ochranáři zakázali setnout nešlo z rozhledny téměř nikde vidět, ale nyní už jde).

Kam za koupáním a zábavou s dětmi.
- Nově opravené kryté i venkovní bazény v Rožnově pod Radhoštěm a Valašském Meziříčí.
- Přehrady na Bystřičce (můžete tam i dojet na kole přes kopec) a Horní Bečvě (dojedete tam po cyklotrase Bečva).
- Lanové centrum v Rožnově pod Radhoštěm.
- Lázně Teplice nad Bečvou kde jsou i jeskyně.

hory hory hory

Bytové doplňky a dekorace z Valašska - Valachshop.cz